نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: انزوا و افسردگی شدید

2078
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation

وقتی درد می‌کشی و واسه هیچکس اهمیتی نداره چرا بیانش کنم بزار تو خودم بمونه تهش مرگه دیگه شب و روزتون خوش
    ویرایش توسط Nima_DDP : 08-20-2020 در ساعت 06:02 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : انزوا و افسردگی شدید

سلام نیما جان
    از تایپیکی که برای ما گذاشتی مشخصه که شرایط روحی مناسبی نداری و همین موضوع می تونه توی ارتباط با خانواده و دوستان تاثیر زیادی داشته باشد .
    دقت کن تو در دوران نوجوانی قرار داری و از نظر جسمی و روحی تغییرات زیادی رو تجربه خواهی کرد و با افکار جدیدی آشنا می شوی و گاهی تغییرات در صدا و یا اندام ها باعث میشود که بین افراد مسخره به نظر بیای که خب این برای همه هم سن های شما هست و چیزیه که هرکسی با مسخره کردن فرد دیگری سعی در پنهان کردن نقص های خودش داره پس بهتره خودت را سرزنش نکنی .
    اما موضوع معم این سهت که بدونی هرچقد که ارتباط تو با دنیای اطرافت کمتر بشه امکان اینکه به دنبای درونی خودت بری و یخالپردازی داشته باشی بیشتر می شود و همچین استفادت از فضاهای مجازی بجای ارتباط دو طرف و تعامل رو در رو بیشتر میشه و این مسیر میتونه برای شرایط روحی تو مشکلات بیشتری ایجاد کنه .
    اینکه از نظر احساسی تو چه چیزی رو تجربه می کنی و افکار و خیالپردازی هات چطوری هستند تاثیر زیادی در بهبود شرایطتت داره و در این مسیر بهتر هست که مسیر مشاوره و وقتی که گرفتی را با رعایت شرایط بهداشتی تجربه کنی نهایت جلسات دو بار در هفته هست که البته برای شما می تواند یکبار در هفته نیز طراحی بشه تا بتونید با شرایط ایمنی بیشتری این جلسات را تجربه کنی .
    این مسیر حتما به تو برای ادامه مسیر زندگیت و طی کردن حساسیت های این سن و ایجاد ارتباطات موثر کمک خواهد کرد .
    با توجه به اینکه بینش لازم را نسبت به زندگی و احساسات خودت داری روند مشاورت می تونه با موفقیت زیادی همراه شود پس بهتر هست به آنچه که تجربه می کنی اهمیت بدهی تا بتونی تجربه موفق تری داشته باشی.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685895

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    سلام نیما جان
    از تایپیکی که برای ما گذاشتی مشخصه که شرایط روحی مناسبی نداری و همین موضوع می تونه توی ارتباط با خانواده و دوستان تاثیر زیادی داشته باشد .
    دقت کن تو در دوران نوجوانی قرار داری و از نظر جسمی و روحی تغییرات زیادی رو تجربه خواهی کرد و با افکار جدیدی آشنا می شوی و گاهی تغییرات در صدا و یا اندام ها باعث میشود که بین افراد مسخره به نظر بیای که خب این برای همه هم سن های شما هست و چیزیه که هرکسی با مسخره کردن فرد دیگری سعی در پنهان کردن نقص های خودش داره پس بهتره خودت را سرزنش نکنی .
    اما موضوع معم این سهت که بدونی هرچقد که ارتباط تو با دنیای اطرافت کمتر بشه امکان اینکه به دنبای درونی خودت بری و یخالپردازی داشته باشی بیشتر می شود و همچین استفادت از فضاهای مجازی بجای ارتباط دو طرف و تعامل رو در رو بیشتر میشه و این مسیر میتونه برای شرایط روحی تو مشکلات بیشتری ایجاد کنه .
    اینکه از نظر احساسی تو چه چیزی رو تجربه می کنی و افکار و خیالپردازی هات چطوری هستند تاثیر زیادی در بهبود شرایطتت داره و در این مسیر بهتر هست که مسیر مشاوره و وقتی که گرفتی را با رعایت شرایط بهداشتی تجربه کنی نهایت جلسات دو بار در هفته هست که البته برای شما می تواند یکبار در هفته نیز طراحی بشه تا بتونید با شرایط ایمنی بیشتری این جلسات را تجربه کنی .
    این مسیر حتما به تو برای ادامه مسیر زندگیت و طی کردن حساسیت های این سن و ایجاد ارتباطات موثر کمک خواهد کرد .
    با توجه به اینکه بینش لازم را نسبت به زندگی و احساسات خودت داری روند مشاورت می تونه با موفقیت زیادی همراه شود پس بهتر هست به آنچه که تجربه می کنی اهمیت بدهی تا بتونی تجربه موفق تری داشته باشی.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685895
    نه مشکل از قیافمه نه صدامه اتفاقا تعریف نباشه ولی تو کلاس شاید خوش قیافه ترین آدم من باشم مشکل عزت نفسمه که ندارم من همیشه درسم خوب بود یادم میاد اول سال معلما درس میدادن سوال زیاد میپرسیدم بعدش مسخرم کردن نمیدونم چی مال و پاچه خوارو من واکنشی نداشتم سوال پرسیدنمو ادامه دادم بعد اونا هم دیدن من آدم ضعیفیم مسخره کردن من رو بیشتر کردن من قبل از دهم هم مشکل داشتم کلا آدم تنهایی بودم قطعا این فشار خیلی بهم ضربه زد انقدری که آرزو میکردم کاش یکی باهام بیاد بیرون حرف بزنیم مثل دو تا دوست من نیازی به روانشناسی ندارم چون حالم دیگه خوب نمیشه انقدر فشار زیادی رو تحمل کردم به هیچکس نگفتم کلا داغون شدم همه بچه ها یه دوست دختر دارن من با این قیافه عرضه ندارم یه سلام بکنم من دیگه از همه چیز متنفر شدم حتی از دوست یابی دیگه می‌خوام برا همیشه تنها باشم فقط شاید رفتم پیش یه روانپزشک تا این حالت افسردگی که تو وجودم مدت ها هست با دارو برطرف شه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    یکی از علت های جواب دادنم به این تایپیک به خاطر اینه که یاد نوجوونیم و الانم میندازه.
    میدونی، قبول کردن خودمون و دوس داشتن خودمون با هر عیب و نقصی باعث میشه عزت نفسمون برگرده.
    علاوه بر این، خطاهای شناختی (مثل: پیش بینی کردن، تعمیم مبالغه آمیز، درشت نمایی، استدلال احساسی و ..) باعث میشه افکار و احساسات ناخوش آیندی رو خودمون برای خودمون بوجود بیاریم. (افکاری به شدت باورشون داریم و به طور خنده داری واقعیت ندارند یا اگر هم داشته باشند به صورت واقع بینانه بهش نگاه نمی کنیم).
    وقتی بواسطه این افکار اشتباه، احساسات ناخوش آیندی رو تجربه می کنیم، رفتار ما هم تحت تاثیر احساسمون قرار میگیره.
    مثلا وقتی می بینیم دو سه نفر دارن باهم حرف میزنن، و ته دلمون دوس داریم ماهم جزئی از اونا باشیم، به علت یه سری افکار خودساخته، می ترسیم و فرار می کنیم.
    یا اگر میدونیم توانایی انجام کاری رو داریم ولی به خاطر ترس از یک اشتباه کوچیک، (که برای خودمون خیلی گندش می کنیم) انجامش نمیدیم.
    یا مثلا لبخند زدن یکی از مهمترین زبان بدن برای ارتباط برقرار کردنه. اما وقتی احساسات و افکار ناخوشآیند توی ذهنمون هست ما این لبخند رو دریغ می کنیم.
    وارد جمع های مختلف نمیشیم، چون (به خاطر یک سری افکار و احساسات اشتباه و خودساخته و غیرواقع بینانه) خودمون رو محدود کردیم.
    و ..
    من بعضی موقع به این فکر می کنم که چطور وقتی از چندتا جنبه های مختلف از طرف مقابلم بهترم. ولی اون میتونه خودش رو ابراز کنه ولی من نه؟

بهت توصیه می کنم کتاب:
    از حال بد به حال خوب رو مطالعه کنی.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

بگذار یه واقعیت رو بهت بگم:
    ما دورو برمون پره از آدمایی که با مسخره کردن دیگران به هر طریقی می خوان عزت نفسشون رو بالاببرن. (که دقیقا این به خاطر اعتماد به نفس و عزت نفس به شدت پایین شونه که چنین کاری می کنند).
    اما عزت نفس واقعی یه چیزه: نه تحت تاثیر مسخره کردن دیگران از بین میره. و نه با مسخره کردن و کوچیک کردن دیگران بدست میاد.
    خودت را با هیچ کس مقایسه نکن. چون هرکسی دنیای خودش و ویژه گی های خاص خودش رو داره.
    واقعیت دیگه:
    خیلی ها بهت حسودیشون میشه (اینو میتونم بهت قول بدم).
    و خیلی ها دوس دارن باهات دوست بشن. اما وقتی تو رفتار دوستانه ای نداشته باشی اوناهم سرد میشن.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    بگذار یه واقعیت رو بهت بگم:
    ما دورو برمون پره از آدمایی که با مسخره کردن دیگران به هر طریقی می خوان عزت نفسشون رو بالاببرن. (که دقیقا این به خاطر اعتماد به نفس و عزت نفس به شدت پایین شونه که چنین کاری می کنند).
    اما عزت نفس واقعی یه چیزه: نه تحت تاثیر مسخره کردن دیگران از بین میره. و نه با مسخره کردن و کوچیک کردن دیگران بدست میاد.
    خودت را با هیچ کس مقایسه نکن. چون هرکسی دنیای خودش و ویژه گی های خاص خودش رو داره.
    واقعیت دیگه:
    خیلی ها بهت حسودیشون میشه (اینو میتونم بهت قول بدم).
    و خیلی ها دوس دارن باهات دوست بشن. اما وقتی تو رفتار دوستانه ای نداشته باشی اوناهم سرد میشن.
    قبول دارم ولی به یه جایی رسیدم که انگار خودم نیستم هر لحظه انگار یکی دیگه ام یاد دیروزم می افتم خودمو مسخره میکنم همین سایت این تاپیکو نوشتم با این همه مشکلات فرداش به خودم گفتم باو چرا خودتو اینجوری فرض می‌کنی تو خوبی مشکل نداری همه چی خوبه حس میکنم چند نفر از من تو مغزمن اصلا قدرت تصمیم گیری ندارم سر کوچیک ترین چیز ها حرف ها مغز من ساعت ها بهش فکر می‌کنه عذابم میده همه انتقادات توهین ها همشون تو مغزم دارن بزرگ نمایی و تکرار میشن میبینم اینجا مردم سر کوچک ترین مشکلات تاپیک مینویسن ولی من با این همه مشکل هنوز می‌خوام به خودم ثابت کنم مشکلی ندارم هنوزم یکی تو مغزم داره میگه اینه همش بزرگ نماییه پسر تو‌ مشکلی نداری
    اره واقعا دیوونه شدم پرش افکاری که من دارم شاید هیچکس نداشته باشه تو پنج دقیقه شاید به صد تا چیز فکر کنم که اصلا بهم مربوط نیست یا مال خیلی وقت پیشه جالبه تهشم خودمو سرزنش میکنم
    جدیدا به خودکشی زیاد فکر میکنم دست خودم نیست علاقه زیادی به خون پیدا کردم به خون ریختن و خون ریزی به هرچیزی فکر میکنم تهش میرسم به خودکشی به چاقو نگاه میکنم یاد خودکشی می افتم با چاقو به طناب نگاه میکنم یاد دار زدن می افتم میرم بالا پشت بوم یاد سقوط کردن می افتم به یه جایی رسیدم که خواب شده لذت بخش ترین لحظات زندگیم و باز میگم کاش خواب دائمی بود بعدش یکی تو‌ مغزم (ترجیحا بابام) میگه تو مشکلی نداره خانوادت خوبن چرا اینجوری هستی بعدشم همش می‌خوام به خودم بگم من خوبم من سالمم واقعیت اینه من نمیتونم حریف خودم بشم میگن آدما خودشون باید خودشون رو درمان کنن ولی من نمیتونم چون من آدم ضعیفیم چون تو هاله ای از توهمات زندگی میکنم مغزم پر از حرف های آدمایی شده که اصلا این حرفا رو نزدن
    آدم ضعیف همینه دیگه آدمی که همیشه تحقیر شده

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44477
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چقدر تو شبیه منی یا من شبیه توام خلاصه زندگی مسخره ای کاش زود تر تموم شه ☹️

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط غزل جی نمایش پست ها
    چقدر تو شبیه منی یا من شبیه توام خلاصه زندگی مسخره ای کاش زود تر تموم شه ☹️
    مشکل مشابه دارین به لینک زیر برین تاپیکتون رو ایجاد کنید
    لینک : https://forum.moshaver.co/newthread....ewthread&f=122

9. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)